Jistě jste někdy cítili, že to není ono a necítíte se moc ve své kůži. To se u někoho děje velmi často, u někoho se to zas neděje skoro vůbec a bývá to pro něj ojedinělý případ, ovšem jedno je jisté, a to je to, že každý někdy zažije tuto situaci. Někdy už hold nemůžeme dál, jsme vyčerpaní a je toho zkrátka na nás až moc. Máme několik starostí, máme toho hodně, a navíc si třeba mnohdy i nastavíme tolik úkolů, které ani nejsme schopni zvládnout. To bývá častý scénář u mnoha lidí, že si nastaví poměrně dost úkolů, které nejdou zvládnout. Někdy je to velmi těžké si uvědomit, že na některé úkoly člověk nemá a že není schopný je splnit, někteří lidé toho nedosáhnou nikdy a nikdy si pořádně neuvědomí, že některé úkoly jsou na ně moc a nemají šanci je zvládnout.

meditace

Na druhou stranu jsou tu i lidé, kteří si své nedostatky uvědomí a zkrátka se snaží se tomuto vyhnout a dávat si jen úkoly, které doopravdy zvládnou a na které mají přirozeně čas. Naše životy jsou víc a víc plné různých událostí, které nás nechají padat na zem a je jen na nás, abychom se z nich otřepali, vstali a začali nanovo. To je velmi těžké udělat, protože někdy je hodně těžké vstát a pokračovat dál i se šrámy, které na srdci a těle máme, ale je to potřeba pro správné fungování. Někdy to ale sami nedokážeme a musíme ostatním říct, ať nám pomohou. To není žádná ostuda a každý někdy potřebuje pomoc. Někdy nám k tomu nepomůžou ale ani kamarádi, ale třeba pohoda a relax.

relax

Každý relaxuje jinak a pro každého je odpočinek něco jiného. Někdo si do broušené skleničky na víno nalije červené, a tak pokračuje celý večer, někdo si naopak čte knížku, někdo si zajde do kina a podobně. Formy relaxu jsou u každého člověka jiné, je proto důležité přijít na to, jaká forma je to právě u vás a držet se jí. Relax je důležitý, na to nesmíte zapomenout! Je třeba se trochu uvolnit a nasát čerstvý vzduch.

Back To Top