Každý z nás se někdy může dostat do nelehké finanční situace, kdy potřebuje půjčit peníze. Jenomže kde ty peníze vzít? Nechcete jít za rodinou, nebo vaše rodina taky nemá finanční prostředky, které by vám mohla poskytnout. Pak vám určitě přijde na mysl, že je čas se obrátit na vaši banku, aby vám poskytla nějaké financování. Je to přeci služba, kterou od banky každý z nás očekává.

Pokud potřebujete půjčku pouze o menším objemu, třeba několik desítek tisíc, asi nebude úplně problém to řešit. Na toto vám mnohdy stačí pouze kreditka, nebo máte šanci získat spotřebitelský úvěr, a při troše štěstí dostanete i výhodný úrok.

hypotéka

Co když ale potřebujete velké množství peněz, třeba několik stovek tisíc, ale není to určeno pro vaši nemovitost, takže nepřipadá v úvahu si vzít hypotéku?

Opět si můžete zkusit samozřejmě zažádat o spotřebitelský úvěr. Problém je, že podle toho, jak vám banka nastaví úroky, se nemusí v takové částce spotřebitelský úvěr již vyplatit. Vždy si dopředu rozmyslete, jestli vám to stojí za to. Ve finále totiž můžete původní půjčenou částku přeplatit IO několik desítek tisíc.

půjčka

V tomto případě by pro vás mohla být vhodná americká hypotéka. Co to vlastně je americká hypotéka? Americká hypotéka nemá s normální hypotéku téměř nic společného. Někdy se jí také říká neúčelová hypotéka. V rámci americké hypotéky vám může banka půjčit větší množství peněz, ale za výhodných podmínek, kdy se nastavené úroky blíží takovým úrokům, které máte třeba u klasické hypotéky. Tyto peníze můžete použít na cokoliv, vůbec to nemusí být na bydlení. Pokud s ní budete chtít zaplatit studium, zdravotní výdaje, cestování, auto… Je to jedno. Banka se nebude ani o důvod vaší půjčky zajímat. Některé bankovní a nebankovní společnosti nabízí na svých stránkách i kalkulačky, kde si můžete dopředu propočítat výši splátek, pokud byste si rozhodli půjčku vzít. Můžete si jen pro zajímavost vyzkoušet kalkulačku americké hypotéky.

Back To Top