Jaký jste typ muže? Jste spíše ten, který péči o rodinu a domácnost nechává na ženském pohlaví nebo se této formy práce a zodpovědnosti ujmete s naprostou samozřejmostí? Rozdělení rolí v rodinném životě bývá stále pořád často podle starých zajetých kolejí. Co je tím myšleno? Přesněji řečeno, takový ten známý klasický vzorec. Žena je doma s dětmi na mateřské či rodičovské dovolené, stará se o domácnost a o děti. Samozřejmostí je, že navaří pro celou rodinu a pokud rodina nežije v domě se zahradou, kde se najde nějaká pracovní činnost i pro muže, muž po příchodu z práce nemusí dělat téměř nic.

Unavená žena na gauči

Zkuste si sáhnout do svědomí, u koho to takto funguje? A není to škoda? Nebo možná zbytečnost, aby byla žena přepíná více, než je doopravdy nutné. Velice obdivuji muže, kteří se podílí na všem v domácnosti rovným dílem společně se svou ženou. Úplně skvěle se vše dá zorganizovat tak, aby se nikdo nepřepínal a zároveň byli všichni členové rodiny spokojení. Nevěříte, že to může fungovat? Vyzkoušejte to! Jinak to přeci nezjistíte. Zaměstnání, vaření, praní prádla, péče o děti a domácí mazlíčky, volný čas a zábava. To jsou hlavní kritéria, které když se rozdělí mezi muže, ženu a starší děti, vznikne z toho spokojenost.

Muž vaří

Je důležité mít na paměti, že pro spokojenou rodinu je zapotřebí pořádná dávka respektu, účty, pokory a pochopení. S tímto přístupem jde všechno lépe. A co si budeme povídat, spousta lidí tohle vypouští a pak to logicky fungovat prostě nemůže. I chod domácnosti a rodiny má své pravidla. Každý člověk je jiný a má jiné představy. Často se s ostatními rozcházíme v názorech a můžou vznikat hádky. Spousta z nich je ale zbytečných, stačí, když se zapracuje na společné správné komunikaci, při které by na konci mělo přijít řešení či kompromis. I umět ustoupit by každý z nás občas měl zvládnout.

Back To Top