Když se podíváme na to, kolik peněz si spousta našich lidí vydělává a kolik co stojí, nemůžeme se vlastně ani moc divit tomu, že dojde docela často k tomu, že se s penězi prostě nevyjde. Ti, kdo mají malé příjmy, prostě někdy nedokážou ani přes veškerou snahu zaplatit všechno, co se zaplatit má, a ani těm solventnějším se nemusí dařit jejich finanční situaci zvládat, protože existují klidně i mimořádně velké výdaje, se kterými se prostě nelze jednoduše vypořádat. A tak je zřejmé, že někdo s penězi nevyjde a potřebuje si ještě aspoň nějaké půjčit. A někdy je tu dokonce i potřeba půjčit si peněz vysloveně spoustu.

prasátko s mincemi

Ovšem nedostatek peněz tu není jediný problém. Je tu i další potíž, a to ta, že se půjčky často i těžko shánějí. Ne proto, že by se nenašlo dost těch, kdo je nabízejí, ale proto, že se u každé půjčky musí nějak zaručit její splacení. Bez dostatečné záruky, že se poskytovatel půjčky se svými penězi zase shledá, to nejde, půjčky jsou něco docela jiného než dary. A čím větší požadavky si nějaký poskytovatel u nějaké půjčky klade, tím méně je pravděpodobné, že na ni lidé s finančními obtížemi dosáhnou.

A když někdo není schopen nabídnout dostačující záruky splacení půjčky? Pak ji samozřejmě ani nedostane. Ani kdyby ji potřeboval sebevíc. A tak se musí lidé v nesnázích často opravdu hodně snažit, aby objevili nějakou nabídku, u které se jim podaří vyhovět požadavkům a uspět.

prasátko s bankovkami

A u kterých půjček se nejlépe daří, když má někdo malý příjem a třeba i záznamy v registrech dlužníků nebo jiné problémy? Jsou to zpravidla hypotéky bez registru od nebankovní společnosti, na které se tu dá spolehnout, které nezklamou. U těch se spokojuje nebankovní společnost i jenom s tím, že má žadatel na úhrady dohodnutých splátek a že se splácení zaručí zde nezbytnou zástavou nějaké dlužníkovy nemovitosti.

Back To Top