Jestliže si pronajmete vůz v půjčovně aut v Praze 9, a najedete odtud na dálnici D10, ta vás přibližně během jedné hodiny dopraví do Českého ráje. Dálniční úsek končí u městečka Turnov a odtud je to již pár kilometrů k rozhledně na Kozákově. Vyplatí se tam někde poblíž zajistit ubytování v některém z místních penzionů a projít se pak Českým rájem po některé z naučných stezek, například po Naučné stezce malíře Jana Dědiny.

Český ráj

V této oblasti se nachází celá řada krásných vyhlídkových míst, například vyhlídka Podzámčí mezi Chuchelnou a Lhotou vám představí tento kraj jako na dlani a brzy pochopíte, že právě tam platí přísloví: „Všude dobře, doma nejlépe“. Naše země má jednu obrovskou výhodu vůči jiným státům v Evropě a ostatně i na světě, a sice je vysloveně malebná, střídají se tu veškeré přírodní jevy, co známe, s výjimkou moře, ale to tu lidé většinou oželí, protože pestrá plejáda přírodních krás je uchvátí a uspokojí na duši. Každý ve svém nitru toužíme po dokonalosti, po něčem krásném, zajímavém, naplňujícím a okouzlujícím, a nic nedokáže potěšit víc, než nádherná příroda, a pro člověka samozřejmě kvalitní partnerský vztah a přívětivé rodinné vazby. Nebudou vám nic platné peníze a majetek, pokud vám schází toto základní, a kdo si to neuvědomí, bývá v životě osamělý a nešťastný.

pískovcové skály

Využijte tedy možnosti pronájmu vozu v pražské autopůjčovně, například pokud žádný vůz nevlastníte, anebo je v servisu, a vydejte se spolu s námi tam, kde se natáčel film „Jak dostat tatínka do polepšovny“, který nám atmosféru Českého ráje přiblížil snad nejvíc ze všech filmů, seriálů a pohádek. Vezměte s sebou děti, příbuzné a kamarády a udělejte si čas alespoň na týden, abyste prozkoumali Přírodní rezervaci Údolí Jizery, zámek v Semilech, Radostnou pod Kozákovem, Tatobity, zříceninu skalního hradu Rotštejn, Přírodní rezervaci Klokočské skály, Hořákovu vyhlídku anebo zámek Malá Skála.

Back To Top