Taky vám vadí, když vás někdo připravuje o peníze? Také vám vadí, když zdražuje natolik, že je to možná pomalu neúnosné? Není na tom nic divného. To vadí mnohým z nás. A proč nám to vadí? Přece proto, že peníze potřebujeme k nejrůznějším tu více a tu méně nepostradatelným záležitostem, a když své omezené příjmy utratíme za jedno, nemůžeme je už znovu utrácet za to ostatní. A tak i pro elektřinu platí, že čím je tato dražší, tím větší je i nespokojenost nás lidí. Nikdo přece nechce platit mnoho, zejména když jde jako v případě této energie o něco, co nelze vidět ani uchopit a co po použití nenávratně a beze stopy mizí.

solární panely

My lidé jsme tedy ‚nabroušení‘ kvůli tomu, jak nám elektřina podražila. Ale přesto ji odebíráme i nadále. A to ze dvou důvodů.

  • Neobejdeme se bez ní.
  • Nevíme, že existuje i lepší řešení.

A že byste také rádi takové lepší řešení znali, ale neznáte? Snadná pomoc. Ochotně vám toto tajemství, které není žádným tajemstvím, prozradím. My lidé můžeme mít elektřinu i bez toho, že bychom sázeli na tradiční elektrárny a distribuční firmy, které zdražují. Můžeme si ji totiž vyrábět i sami. A to s pomocí fotovoltaických zařízení. Tedy ze slunečního světla.

panely

Když si pořídíme solární panely a nezbytné příslušenství k nim, stačí zaplatit za jeho koupi a instalaci a je to. Pak už máme elektřinu zadarmo. A pokud se vám i to zdá moc drahé, můžete se zajímat i o podmínky dotace na fotovoltaiku a tím učinit toto řešení ještě výhodnějším.

Věřte mi, že to výhodné je. Protože když se rozhlédnete kolem sebe, jistě si všimnete, že už kdekdo na toto řešení vsadil. Podobné panely můžete vidět porůznu. A kdyby to nebylo výhodné, stěží by se pro toto řešení rozhodlo tolik lidí. Protože mezi sebou nemáme tolik ekologů, aby bylo pravděpodobné, že si to zástupy lidí koupily ke své škodě, jen aby prospěly přírodě. Což je pro solární energii také typické.

Back To Top