U počítače stráví většina z nás každý den mnoho času. Více, než je zdrávo. Část z nás má sedavé zaměstnání, u kterého se počítači ani zdaleka nevyhneme, někdo rád tráví svůj volný čas tím, že hraje počítačové hry se svými přáteli či rodinou, jiní si jen prohlížejí nejnovější zprávy ze světa. Každý má své způsoby, jak strávit svůj volný čas, ale počítač by určitě neměl být jediným řešením, dá se poté jednoduše dojít až k závislosti. Často to začíná již v dětství, kdy rodiče pouští své děti k počítačům, aby si chvilku odpočinuli a měli čas na domácí práce. Když se to ale nebude kontrolovat, do budoucna je to může poznamenat tím, že budou mít problém se od počítače na chvíli odlepit.

mimino

Přibývá více a více případů, kdy jsou děti již od mladého věku závislé na moderních technologiích. Není správné jim je zcela odepírat, přeci jen je to součástí našeho života a naší budoucnosti, ale určitě by tam měl být alespoň trochu dozor, který zaručí, že to nebude zdraví škodlivé. Děti dnešní generace nepoužívají své počítače jen ke hraní na zkrácení nudy, ale také tráví mnoho času na sociálních sítích, kde jim hrozí různé druhy nebezpečí.

bezpečí našich dětí

Internet je plný hrozeb, o kterých nemá nikdo z nás ani tušení. Všichni jste určitě o některé ze sociálních sítí slyšeli. Nejznámějšími jsou například Facebook, Instagram, ale i TikTok, který se rozmohl především u těch nejmladších. Na většině těchto sociálních sítí se často nachází někdo, kdo se snaží ostatním spíše uškodit, nebo jim dokonce více ublížit. Je těžké se těmto lidem vyhnout, proto bychom měli naše děti naučit tyto lidi poznat a správně se jim bránit. Bezpečí našich dětí by mělo být na prvním místě, ať už máme cokoliv důležitého, děti nepočkají. Rady, jak se chránit před predátory na internetu, můžete najít zcela všude. Buďte opatrní na své děti.

Back To Top