Zamysleli jste se někdy nad tím, proč mívají muži problémy s prostatou v relativně mladém věku? Většinou to souvisí se stresem a také s nevhodnou životosprávou. Jinými slovy, co si vkládáme do úst, za to také neseme plnou zodpovědnost právě my, a nikdo jiný. Jakou odpověď očekáváte na otázku prostata nevhodné potraviny https://www.erectmax.cz/blog/nevhodne-potraviny-pro-prostatu/?

Bílé pečivo (bílá mouka) – skrytým zabijákem jsou tyto pekárenské výrobky. Někteří lidé tomu říkají „bílý jed“. Bílá pšeničná mouka je totiž zbavena většiny živin a také vlákniny, a to po delší době konzumace v těle nadělá doslova „paseku“. Pochopitelně to má vliv i na prostatu, protože tyto potraviny jí neposkytnou dostatek živin a navíc díky absenci vlákniny se natrávenina dlouho udržuje ve střevech, kde zahnívá a způsobuje nebezpečnou zácpu, tím se do krve dostává mnoho toxického odpadu, přetěžujete tím játra a ledviny a urychlujete vaše stárnutí a smrt.

bílá pšeničná mouka a máslo

Rafinovaný řepný cukr a umělá sladidla – velmi podobné následky má i rafinovaný cukr i syntetická sladidla všeho druhu. Když sladit, tak cukrem třtinovým hnědým, melasou či ovocnými šťávami. Konzumace cukrovinek z vás udělá trosku ve všech směrech a váš sex nebude stát za nic.

Alkohol – o alkoholu se zmíníme jen na okraj, protože ten nemá se zdravou výživou nic společného. Ani malé množství alkoholu nelze na prostatu doporučit, protože je to buněčný jed, který z vás doslova vysává minerály a stopové prvky. Podobné je to i s nikotinem a dehtem v cigaretách, což zřejmě dobře víte. Nepřehánějte to ale ani s kofeinem, dejte si raději náhražku kávy, třeba osvědčenou Meltu s cikorkou, ta je na prostatu opravdu skvělá.

alkoholické nápoje

Maso – víte, že vegetariáni a vegani žijí spokojenější a zdravější život? Týká se to i potíží s prostatou a ztrátou erekce, protože toto se jich většinou vůbec netýká. Nahraďte maso luštěninami, celozrnnými obilovinami a dostatkem zeleniny, uvidíte, že se budete také cítit lépe.

Pozor na syntetické léky – některé léky mohou způsobit problémy s prostatou vzhledem k nabourávání vstřebávání některých minerálů a ukládání vápníku do tkání, kde nemá tento kov co dělat. Jsou to například léky pro snížení kyselosti žaludku na bázi „protonové pumpy“. Máte-li možnost léčit vaše neduhy přírodními léčivými přípravky, nejčastěji bylinnými, dejte přednost raději jim, protože působí synergicky a nemívají při vhodných dávkách vedlejší účinky.

Back To Top