Dekorace jsou skvělý doplněk nejen do interiéru, ale i do venkovních prostor. Jako dekorace může posloužit v podstatě cokoliv. Nejde jen o kupované a vyrobené dekorace, ale i o jednotlivé věci. Skvěle poslouží třeba kolo z dřevěného vozíku, staré sítko nebo pařez. Jde jen o to vědět kam danou věc umístit a čím ji třeba ozdobit. Samostatnou skupinou jsou vyrobené dekorace. Všichni asi známe dekorace na Vánoce, Velikonoce nebo podzimní a jarní dekorace v podobě tematických věnců a dalších aranžmá.

vánoční vazba

Někdo je tak šikovný, že s výrobou dekorací může živit. Je to i váš sen? Pak začněte trénovat a naučte se vyrábět základní věci, zbytek vám půjde od ruky sám. Základní dekorace je věnec, který se dá vyrobit z jehličnatých větiček, suchých větviček, nebo z květin. Základem takového věnce je aranžovací hmota. Ta může mít podobu polystyrenového nebo slaměného věnce, ale můžete se setkat i s věncem z florexu. To je zelená hmota, kterou používají aranžéři a květináři k výrobě květinových dekorací z živých květin. Florex se nechá nacucat vodou, dá se krásně ořezat do tvaru jaký potřebuje a pak se do něj zapichují květiny a další ozdoby podle vkusu. Je to jednoduché a když si takovou dekoraci vyrobíte sami doma, vyjde vás na pár korun. Inspiraci najdete na internetu.

šeřík košík

Na svatbu, večírek i Vánoce
Florex je hmota, která se používá k výrobě jakékoliv dekorace. Je ale potřeba s ním pracovat opatrně, protože se hodně drolí. Na internetu najdete mnoho druhů florexu – obyčejné věnce, držáky na květiny s přísavkami v mnoha tvarech, obdélníky například na adventní svícen, srdíčka, koule, zkrátka všemožné tvary k výrobě rozličných dekorací. Sledujte sociální sítě, protože na nich najdete nejvíc inspirace. Svoje postupy zde sdílí i profesionální aranžéři, díky čemuž se snadno a rychle sami naučíte vyrábět co chcete.

Back To Top