Snižovat množství odpadu nemusí být tak těžké jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí začít třeba tak, že nebudete každý kousek ovoce balit do sázku, který doma nejspíš stejně hned vyhodíte. Pokud potřebujete sáček i na banány, pořiďte si opakovaně použitelný, vydrží vám roky a přestanete zbytečně používat plasty. Totéž je snadné i u nošení nákupů – místo toho abyste si pokaždé kupovali tašku – plastovou i papírovou – si jednoduše noste látkové tašky z domu. Je to snadné a brzo si na to zvyknete.

svrchní kalhotky

Jestli chcete produkovat méně a méně odpadu, zaměřte se především na ty plastové, které jsou pro planetu obrovskou zátěží. Jednou z cest jak snížit produkci opadu může být i v péči o miminka. Ta během prvního roku života spotřebují několik plenek denně. Udává se průměrný počet okolo deseti kusů na jedno miminko, což v konečném součtu dá opravdu velké číslo. Protože jde o poměrně nákladnou položku kvůli vysoké spotřebě, mnoho rodičů cílí na co nejlevnější pleny. Jenže právě ty jsou plné plastů. Je lepší kupovat ekologické varianty, ale ty jsou hodně drahé. Látkové pleny pro miminko https://delamedoplen.cz/latkove-pleny/ stojí hodně peněz jen při počáteční koupi, a i tak je možné je koupit z druhé ruky.

Látkové plenky se vyrábí z mušelínu, bambusu a nebo bavlny, a to jsou materiály, které jsou pro jemnou dětskou pokožku nejlepší. Netlačí, neškrábou a jsou krásně prodyšné. Snižují tak tvorbu opruzenin a dají se používat i jako podložka či na odkrknutí. Prodávají se celé sady látkových plenek. Zapomínat by se nemělo ani na svrchní kalhotky, díky kterým látkové pleny drží na místě.

látkové plenky

Je s nimi sice trocha práce, ale jsou lepší
Látkové pleny se musí odmočit a poté dát vyprat, zvláště pokud jsou znečištěné od stolice. Nicméně jsou daleko ekologičtější a v konečném důsledku levnější, protože vám vydrží pro několik dětí a dají se v pohodě prodat dál.

Back To Top